Instynkt sukcesu

Psychologia w biznesie

Jak uruchomić w sobie POTENCJAŁ DO WYGRYWANIA!

Ludzie, którzy mają cele, osiągają sukces, bo wiedzą, dokąd zmierzają. Określenie jasnego celu to podstawa. Ludzie, którzy mają je sprecyzowane, są spełnieni i szczęśliwsi. Żyją pełnią życia,realizując własne ambicje. Są bardziej aktywni, a przez to zdrowsi. To prawda, że posiadając sprecyzowane cele, możemy szybciej odnosić sukcesy.

Często brak czasu, nadmiar obowiązków powoduje, że zaniedbujemy nasze cele i traktujemy jako nierealne fantazje.
Jak znaleźć spełnienie w życiu, jak znaleźć właściwą motywację, która będzie nam dodawać sił?
Sprecyzuj wszystkie pragnienia. Składa się na nie to kim chcemy być, co osiągnąć i zdobyć. Ucz się od najlepszych, od tych którzy osiągnęli sukces świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej. Połącz swój sukces z pasją. Rób to, co lubisz. Niektórzy są w stanie oddać swe szczęście, by zarabiać pieniądze, które mają przynieść im szczęście. Wykonują prace której nie cierpią , przynosi im ona stres i zdenerwowanie. I tkwią w tej finansowej pułapce cale lata.
Jeśli działamy z entuzjazmem mamy silę napędową.

Wyznacz sobie cele życiowe.

Powinieneś na tym etapie spisać każdy Twój cel, nawet ten, który uznajesz za trudny, niewykonalny i niemożliwy do spełnienia.
Spisz wszystko, czego tylko pragnąłeś — nie tylko jako dorosły człowiek, ale także to, o czym marzyłeś od dziecka. Sprecyzuj, ile czasu zajmie Ci osiągnięcie każdego z nich. Niektóre zapewne kilka tygodni, a dużo większe nawet kilka lat. Tutaj posegregujemy je według jednego z 3 kryteriów czasowych, czyli: krótkoterminowe, średnioterminowe i długoterminowe.
Postaraj się uchwycić wszystko jak najprecyzyjniej.
Powinieneś zadać sobie następujące pytania:
Co sprawi, że dostanę wymarzoną posadę?
Jak zmieni się moje życie, gdy to osiągnę?
Czy są osoby, które mogą mi w tym pomóc?

Kontroluj wszystkie swoje cele.
Każdy cel, który pragniemy zrealizować, powinien ciągle być pod naszą kontrolą — to znaczy, że musisz mieć pewność, że podczas jego realizacji masz na niego 100% wpływu.
Musisz pamiętać, by nie budować swojego życia, szczęścia i celów tak, aby ich spełnienie zależało od innych. W przeciwnym razie może Cię spotkać rozczarowanie i porażka. Gdy mamy pewność, że to my całkowicie kontrolujemy nasz cel, możemy cały czas pracować nad sobą, aby jak najszybciej go urzeczywistnić.
Instynkt sukcesu

Reklamy

Posted on 13/10/2010, in inwestowanie, motywacja, psychologia, sukces and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: