Nowoczesny biznes

Przedsiębiorąca dostrzega okazje tam, gdzie inni ich nie widzą, przystępuje do działania i rozwija biznes. Zbierając grupę ludzi o rożnych kompetencjach i wiedzy tworzy zespól. Zespół wspólnie dąży do wyznaczonego celu, jakim jest zarabianie pieniędzy.

System edukacji nie kształci przedsiębiorców, jedynie pracowników. Stąd problem bezrobocia.

Jak rozwijać zdolności przywódcze

Szukaj wyzwań, których inni unikają, wykazuj inicjatywę, nie bój się popełniać błędów, są one wliczone w sukces. Najważniejszą umiejętnością w biznesie jest umiejętność sprzedaży. Brak pewności siebie, lęk przed odmową, ośmieszeniem się paraliżuje i zmusza do odwrotu i rezygnacji. Dobry przedsiębiorąca to dobry sprzedawca. Sztuki tej można się nauczyć działając w firmie zajmującej się sprzedażą bezpośrednią. Tak zaczynał Robert Kiyosaki, sprzedając kopiarki. Troska o klienta jest kluczowa dla tożsamości marki.

Buduj biznes w czasie wolnym. Zdobędziesz wiedzę na temat zagadnień biznesowych :

– umiejętność komunikowania się
– umiejętności przywódcze
– budowanie zespołu

Biznes z misją

Głównym celem rozpoczęcia działalności jest zaspokajanie potrzeb klienta. Dlatego firma musi posiadać misję, czyli dalekosiężne zamierzenia i aspiracje, mieć generalny kierunek działania. Adresatami misji firmy są wszystkie osoby, grupy społeczne, instytucje, firmy, które mają wpływ na jej działalność, pomagają, bądź przeszkadzają w osiągnięciu sukcesu. Wielu ludzi zakłada biznes tylko po to, aby zarobić pieniądze. To nie jest wystarczająco motywująca misja. Właściwe zaspokajanie potrzeb klienta zacznie przynosić pieniądze.

Łap okazje

Przedsiębiorcy mają dar dostrzegania okazji, potrafią dojrzeć nadzwyczajną szansę w zwyczajnej — wydawałoby się — okazji. Potrafią zobaczyć ciekawą ofertę, tam gdzie inni jej nie widzą i wykorzystać. Dostrzegają i działają. Połączenie tych dwóch elementów przynosi sukces.

Odpowiedzialność

Najpierw zapłać sobie, sam jesteś szefem więc bądź wobec siebie lojalny. Przedsiębiorca pracuje według własnego systemu, jest jego twórcą i ponosi odpowiedzialność. Chęć bycia wolnym we własnym życiu sprawia, ze prowadzi biznes.

Biznesmeni są liderami, wskazują innym drogę, którą mają pójść. To od nich czerpie się inspiracje, z nich bierze przykład. Przywódca umie zjednać sobie ludzi, obsadzać właściwe stanowiska, motywować i dobrze nagradzać.

Jeśli borykasz się z finansami, zarabiając jedynie na skromne życie i co miesiąc z tęsknotą wypatrujesz dnia wypłaty, wiedz, że dzielisz los większości. Możesz jednak szybko znaleźć się wśród mniejszości, która w pełni korzysta z życia. Prowadź Nowoczesną Firmę.

Reklamy

Posted on 19/11/2010, in motywacja, psychologia, reklama firmy, sprzedaż, sukces, zarządzanie and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 komentarz.

  1. Świetnie napisany post,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: